Komunikacja miejska w okresie pandemii

Jako że komunikacja miejska jest miejscem, w którym łatwo może dojść do wzajemnego zarażania się wirusem COVID-19, organizatorzy transportu i przewoźnicy wprowadzają liczne środki ostrożności. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo pasażerów. 

Prowadzone są dezynfekcje pojazdów, pomieszczeń biurowych oraz dyspozytorni. Oprócz codziennej dezynfekcji poręczy, uchwytów, przycisków i kasowników, pojazdy są poddawane pełnej dezynfekcji metodą zamgławiania. 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, które nakazuje ograniczać liczbę pasażerów, oznakowano we wnętrzach pojazdów miejsca, których nie należy zajmować. Dzięki takiemu rozplanowaniu wykorzystywanych siedzeń, pasażerowie znajdują się w bezpiecznej odległości od siebie. W oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 16.04.2020 obligatoryjnym jest używanie maseczek ochronnych w celu zakrywaniu nosa i ust. 
Przypominać nam będą o tym m.in. gdyńskie autobusy, które przemierzają swoją trasę w "maseczkach ochronnych". 
Apelujemy do wszystkich o pozostawanie w domach w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo oraz naszych najbliższych. 
Źródło zdjęcia: PKA Gdynia
14/04/2020
Logo firmowe, odnośnik do strony głównej
Kontakt | Polityka prywatności | Logo BIP, przejście na podstronę BIP |
Logo Innobaltica
(c) 2017, Wszelkie Prawa Zastrzeżone